Bioclimatic Tavan Sistemleri

Bioclimatic kayar katlanır tavan sistemleri olarak bilinir. Bioclimatic katlanır tavan sisteminde, tavan kapama malzemesi olarak kullanılan 36 cm genişliğindeki paneller, kendi ekseni etrafında dönerek katlanma hareketini gerçekleştirir. Katlanma hareketi tamamlandıktan sonra alüminyum paneller geriye doğru toplanarak tam bir açık tavan alanı elde edilmesini sağlar.

Bioclimatic tavan sistemlerinde her bir panel tekerlek tarafından hareket ettirilmektedir. Panellerin sağlamış olduğu katlanma hareketi sayesinde tavan dış alanının temizliği, içten silinerek temin edilmektedir.

İstenilen açıda açılarak havalandırma, güneşten istenen oranda yararlanma ve gölgelendirme imkanları sağlamakta olan Bioclimatic tavan sistemleri Alüminyum paneller ile bu işlemi yapmaktadır.

%5 Eğim ile çalışmaktadır Bioclimatic sistemler.
Su Tahliye mantığıyla çalışmakta olan Bioclimatic Sistemler, Alüminyum paneller üzerine gelen yağış, paneller üstünde bulunan dere sayesinde ana dere profiline aktarılmaktadır ve ana dere profilinden dış alana tahliyesi temin edilmektedir. Bioclimatic sistemlerde su almama garantisi vardır.

Bioclimatic sistemler, dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin aynı anda gerçekleştiremediği katlanma ve toplanma özelliğini bir arada sunmaktadır.

Hafif yağışlı havalarda, paneller belli bir miktar açılarak iç alanının havasının tazelenmesi sağlanırken iç alana su girişi engellenecek şekilde dizayn edilmiştir.

Bioclimatic kayar katlanır tavan sistemleri, yaşıyıcı çelik konstrüksiyon gereksinimi olmaksızın kurulmaktadır. Bu sistemin her çeşit terazisiz ortamdan çalışmasının yanında taşıyıcı ayaklar sayesinde kendisini teraziye alabilmektedir.

Bioclimatic sistemlerde kullanılan tüm profiller ve aksesuarlar paslanmazdır. Her tür iç aydınlatma ve ısıtma sistemi, bioclimatic taban sistemine adapte edilebilmektedir.

You May Also Like

Otomatik Tente Proje Montaj

Bioclimatic Pergola Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir